Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

Za nami finałowa gala XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poeci – Dzieciom”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. mjr. H. Sucharskiego w Sochocinie. W tegorocznym finale, który odbył się 26 marca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie w recytatorskie szranki stanęło 22 finalistów etapu szkolnego – uczniów klas trzecich z siedmiu szkół podstawowych: z Ojrzenia, Kamienicy, Siedlina, Kołozębia, Smardzewa, Zaborowa i  Sochocina. 

XIII edycja odbywała się pod hasłem „WIERSZE O ZAWODACH”. Każde z dzieci oceniano pod kątem interpretatorskim, stopnia trudności wybranego materiału oraz zdolności pamięciowych. Występom dzieci, które doskonale przygotowane, zarówno pod względem pamięciowym, jak i charakteryzacji, przyglądało się czujnie szacowne Jury w składzie: przewodnicząca: p. Beata Grabarczyk- Tomaszewicz – dyrektor PZSiPS w Sochocinie oraz członkowie: p. Andrzej Romatowski –Wójt Gminy w Sochocinie, p. Jadwiga Gilewska – wiceprezes Banku Spółdzielczego w Załuskach. 

Uczennica naszej szkoły, Kinga Kraśniewska pod kierunkiem Pani Elżbiety Sekular, za brawurowe wykonanie wiersza Juliana Tuwima pt."Ptasie radio" zajęła drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.