Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

Już po raz czwarty uczniowie szkół z terenu gminy Naruszewo uczestniczyli w Gminnym Konkursie Małych Form Teatralnych.
W przeglądzie, który odbył się w środę, 27 kwietnia, tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Zaborowie, zaprezentowali się uczniowie ze szkół w Naruszewie, Zaborowie i Radzyminku, którzy wystąpili w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VI. Na tegoroczny konkurs uczestnicy musieli przygotować przedstawienie teatralne o tematyce profilaktycznej.
Uczniowie na deskach sceny zaprezentowali przedstawienia, w których przestrzegali przed jedzeniem typu fast food oraz opychaniem się słodyczami, które bardzo często wśród dzieci prowadzi do otyłości. Aktorzy zachęcali również do oderwania się od komputerów i spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu.

Występy młodych aktorów oceniało jury, które - jak przyznało na zakończenie konkursu - miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie szkoły zaprezentowały wysoki poziom pod względem gry aktorskiej, kostiumów i scenografii.
Po burzliwych obradach jury w kategorii klas I-III pierwsze miejsce przyznało aktorom ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie (Maja Borowska, Karolina Cendrowska, Aleksandra Dybowska, Krystian Kowalski, Zuzanna Michalak, Maja Rakowska, Michał Zmysłowski) pod kierunkiem p. Elżbiety Sekular, II miejsce zdobyli uczniowie szkoły w Naruszewie, a trzecie w Radzyminku.
W kategorii klas IV-VI nasi uczniowie (Kinga Kraśniewska, Cezary Borowski, Grzegorz Dobrowolski, Jakub Garlej, Karolina Górnicka, Bartosz Michalak, Jakub Załenski vel Wójciak) pod kierunkiem p. Małgorzaty Jakubowskiej zajęli II miejsce. 

Gratulujemy młodym aktorom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podziękowania dla Pana Łukasza Wielechowskiego z redakcji gazety "Płońszczak" za udostępnienie zdjęć z uroczystości.