Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

W porozumieniu z proboszczem Tadeuszem Milczarskim grupa wolontariuszy działająca przy naszej szkole, podobnie jak w ubiegłym roku, udała się na cmentarz parafialny w Guminie, aby uprzątnąć groby. Tym samym włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej " Szkoła pamięta". Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci oraz wydarzenia. Posprzątaliśmy grób małego dziecka- Gucia Weyherta z XIXw. oraz groby byłych proboszczów naszej parafii:
- ks. Józefa Rojewskiego, który w 1942r. został aresztowany przez gestapo i ostatecznie trafił do obozu koncentracyjnego w Dachau. Powrócił do parafii 1 listopada 1945r. Niestety w niedługim czasie zmarł.
-ks. kan. Stanisława Mochtaka, który był proboszczem parafii od 1953r. Był inwigilowany z powodu negatywnego stosunku do władz PRL aż do jesieni 1989r.
Zapaliliśmy znicze na wysprzątanych grobach. Odwiedziliśmy również pomnik św. pam. Elżbiety Baranowskiej, która w latach 1981-1992 była dyrektorem Szkoły Podstawowej w Zaborowie.