Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

Tego dnia  lekcje rozpoczęły się z humorem i nietypowo. Do klas, w roli nauczycieli, wkroczyli uczniowie. Nauczycieli siedzieli grzecznie w ławkach, słuchali ,,wykładów" i odpowiadali na pytania swoich podopiecznych.

W drugiej części programu każda klasa przedstawiła swoją Pania Wiosnę. Wszystkie Wiosny były pięknie, kolorowe i ukwiecone. Sposób prezentacji i pomyslowość strojów przy ,,Czterech Porach Roku - Wiosna" A. Vivaldiego  spotkal się z ogólnym aplauzem całej szkoły.

Pierwszą nagrodę w starszej grupie przyznano dla Jakuba Garlej z klasy V, w grupie młodszej dla Pauliny Adamskiej z oddzialu przedszkolnego.

Kolejnym punktem dnia był szkolny konkurs ,,Jestem twórczy", gdzie uczniowie recytowali własną poezję. Za najpiękniejszy wiersz o tematyce wiosennej przyznano nagrodę dla Aleksandry Dybowskiej - kl. III, Wiktorii Traczyk- kl.I i Majki Borowskiej z kl. I.

Nadszedł czas na sprawdzenie wiedzy przyrodniczej. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych zmagali się z rozwiązywaniem zagadek przyrodniczych i znajomością ludowych przysłów. W grupie klas młodszych zwyciężył zespół klasy II, w klasach starszych indywidualnie Miłosz Czajkowski z klasy VI.

Na koniec dnia uczniowie zespołowo malowali pejzaże wiosenne, różnymi technikami kolorowali pisanki.

Dzień ten sprawił dużą frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.

Nad przebiegiem całego dnia czuwała Pani Wiesława Kępińska.