Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

W dniu 16.XI.2016 r uczniowie naszej szkoły wybrali się na ,,wielką wyprawę" do naszej Stolicy.

Na wstępie obejrzeliśmy spektakl w Teatrze Lalka pt. ,,Jaś i Małgosia". Wszystkim podobała się sztuka, gra aktorów, sceneria i wystrój teatru. Po występie udaliśmy się na 30 piętro PKiN i chociaż na górze snuła się jeszcze mgła, dzieci podziwiały widoki z góry ,,małych samochodów", autobusów i pobliskich budynków.

Krótki przejazd autokarem do Muzeum Etnografii z Panią przewodnik zapoznal uczestników z historią budowy PKiN, a także mijanych miejsc i budynków. Zwiedziliśmy wystawy w Muzeum Etnograficznym - tu dzieci podziwiały stare instrumenty, stroje ludowe z Polski i innych krajów Europy. Piękna  Szopka Bożonarodzeniowa wzbudziła wśród dzieci ogromne zainteresowanie i podziw dla twórców tego dzieła.

Następnie obejrzeliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żolnierza i dowiedzieliśmy się historii budowy tego ważnego pomnika. Udaliśmy się pieszo pod pomnik Józefa Piłsudzkiego, Pałac Prezydencki i Krakowskim Przedmieściem dotarlismy na Plac Zamkowy. Tu przywitała nas kolumna Króla Zygmunta. Dużo czasu spędzilimy w Zamku Królewskim i nikt nie był znudzony: komnaty Zamku, wystrój sal, obrazy i historia odbudowy były dla naszych uczniów wielką atrakcją.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na zasłużony posiłek i odpoczynek. Wieczorem o godz. 18:00, pełni wrażeń i nowych ciekawych wiadomości, zdrowi i cali uczniowie naszej szkoły wrócili pod skrzydła rodziców.