Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

Mikołaj w naszej szkole

 
 
 
 

14 stycznia 2012 roku odbyła się choinka szkolna. W uroczystości wzięła udział nie tylko cała społeczność szkolna, ale rodzice i goście. Zgodnie z tradycją szkoły uczniowie klas 0-III pod kierunkiem Pani Elżbiety Wójcik przygotowali przedstawienie. Była to bajka pt. „Szewczyk Dratewka”. 

Szewczyk Dratewka był bardzo biedny. Ubrany w marne odzienie, zniszczone buty, przemierzał świat w poszukiwaniu zarobku. Podczas wędrówki zawsze znalazł się ktoś kto potrzebował buty załatać. Maszerując przez świat szewczyk pomaga potrzebującym. Były to mrówki, pszczoły i kaczki. Uszczęśliwione zwierzęta zaofiarowały pomoc, gdy będzie tego  potrzebował. Po pewnym czasie doszedł do pałacu, w którym zła czarownica trzymała uwięzioną piękną dziewczynę. Kto chciał uwolnić i ożenić się ze śliczną panną, musiał wykonać zadania czarownicy.
Pierwszym zadaniem było oddzielenie maku od piasku. Pomogły szewczykowi mrówki, które szybko uporały się z tym problemem. Drugie zdanie to odnalezienie złotego kluczyka na dnie stawu - wykonały za młodzieńca to kaczki. Trzecie, najtrudniejsze ułatwiły Dratewce pszczoły, które odnalazły śliczną pannę  spośród innych. Czarownica ze złości zamieniła się we wstrętne ptaszysko i odleciała, a Szewczyk ożenił się i żył długo i szczęśliwie ze swoją wybranką.

Wszyscy świetnie się bawili przy dobrej muzyce. Przybył również Mikołaj ze słodkimi podarunkami dla uczniów.