Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

W dziadkach mamy niepowtarzalne połączenie historii i emocji. Posiadanie dziadków to dla wnuka przede wszystkim emocjonalna frajda: dziadek czy babcia są bardziej tolerancyjni, cierpliwi, ale i pobłażliwi, ale chodzi też o coś zaskakującego w naturze ludzkiej, mianowicie potrzebę sięgania do korzeni. Dziadkowie to prawdziwa skarbnica wiedzy o naszej rodzinie. Opowiadając wnukom historie, łączą ich z przeszłością i teraźniejszością. Rozszerzają świat dziecka o przeszłość.

Gdy pokazują zdjęcia i mówią: „Zobacz, tutaj twój tata miał cztery lata”, dziecko zaczyna uświadamiać sobie, że jego ojciec też kiedyś był mały. Zaczyna rozszerzać swoje poczucie czasu i rozumieć, że taka jest kolej rzeczy. Jest się dzieckiem, tatą i dziadkiem …

Poprosiliśmy o spisanie tych niezwykłych opowieści , które tkwią w pamięci babć i dziadków. Zostały umieszczone na szkolnej gazetce samorządu Uczniowskiego pt. „Lata mijają, wspomnienia pozostają…” – kartka z pamiętnika. Postanowiliśmy zaprezentować niektóre z nich podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 
 
 
 

Uczniowie klas I-III pod opieką pani Urszuli Swatek i pani Elżbiety Wójcik wystawili bajkę  pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie bardzo się podobało, a oklaskom nie było końca. Na koniec babcie i dziadkowie obdarowani zostali wspaniałymi prezentami wykonanymi własnoręcznie przez ich kochane wnuczęta.