Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

W środowe przedpołudnie 14 października w Szkole Podstawowej w Zaborowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie klasy pierwszej pod opieką Pani Elżbiety Sekular.
Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Prawdziwy entuzjazm wzbudził polonez, który pierwszaki rozpoczęli swój występ.
Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Iwonę Grabowską.
Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud kształcenia i wychowywania. Przepiękną laurką przygotowaną na tę okoliczność był niewątpliwie występ uczniów naszej szkoły, przygotowany pod kierunkiem Pani Moniki Piątkowskiej i opieką Pani Elżbiety Wójcik. Program artystyczny stanowił najpiękniejszy bukiet życzeń dla nauczycieli oraz pozostałych pracowników naszej szkoły. Gromkie brawa były dowodem uznania za piękny występ.

Po części artystycznej uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły, a grupa pracowników otrzymała nagrody Dyrektora Szkoły. Dzień Edukacji Narodowej zakończył się dyskoteką dla uczniów oraz spotkaniem przy kawie i ciastku nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców.