Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

Grunt to rodzinka, grunt to rodzinka
Bo kto rodzinkę fajną ma
Nie wie co bieda, bo gdy potrzeba
To mu rodzinka zawsze da

 

Dzień Rodziny to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu naszej szkoły. W środę, 6 czerwca, zgodnie z wieloletnią tradycją dzieci i rodzice uroczyście obchodzili swoje święto. Tegoroczną uroczystość przygotowali: Pani Małgorzata Jakubowska i Pan Robert Nowicki.

Zebranych w sali gimnastycznej serdecznie powitała Dyrektor Szkoły, Pani Iwona Grabowska. W swoim przemówieniu podkreśliła rolę rodziny w wychowaniu dzieci i kształtowaniu następnego pokolenia Polaków. Zaprosiła wszystkich do obejrzenia nowej wersji bajki o Kapturku, ukazującej stosunki panujące we współczesnej rodzinie.

Następnie odbył się quiz adresowany do rodziców i ich pociech „Czy znasz swoje dziecko/swojego rodzica?”, w którym uczestnicy odpowiadali na te same pytania. Dodajmy, że odpowiadali bardzo zgodnie.

Kolejna atrakcja, karaoke, jak zwykle wzbudziła wielkie zainteresowanie publiczności. Tym razem na scenie prezentowały się dzieci. Solo czy w duetach śpiewały największe hity z aktualnych czy nieco starszych list przebojów.

Po uczcie duchowej, przyszła kolej na konkurencje sprawnościowe. Wszyscy zebrani wyszli na boisko szkolne, by uczestniczyć lub dopingować w rodzinnych zawodach sportowych. Konkurencje były nieco inne niż na lekkoatletycznych stadionach m.in. „wyścig węży”, rzuty piłeczką do celu, tor przeszkód z zawiązanymi oczami, bieg w butach rodzica. Wszyscy okazali się zwycięzcami, a zabawy i emocji było co niemiara.

Kolejnym punktem uroczystości był pokaz sprawności strażaków z OSP w Zaborowie. Dzieci nie tylko podziwiały umiejętności strażackie, ale i same mogły obsługiwać „sikawkę”.

Na koniec, dzieci udały się na słodki poczęstunek, a rodzice na kawę i ciasto. Jednak największą niespodziankę  przygotowali strażacy, którzy zaprosili wszystkich na kiełbaski z grilla.

Po raz kolejny Dzień Rodziny pokazał, jak można wspólnie spędzać wolny czas, wesoło się przy tym bawiąc.

 
 
 
 

P.S. Dyrekcja Szkoły i Rada Pedagogiczna składa szczere podziękowania rodzicom, którzy pomogli w organizacji Dnia Rodziny:

- Paniom: Agnieszcze Kurzawa, Joannie Borowskiej, Bożenie Smardzewskiej, Wiktorii Tomaszewskiej i Renacie Grabowskiej za upieczenie przepysznych ciast,

- Pani Beacie Wolskiej i Państwu Krzysztofie i Markowi Kozarzewskim za ufundowanie lodów i słodyczy,

- Panom: Piotrowi Leszczyńskiemu, Waldemarowi Koszorek i Emilowi Adamskiemu, strażakom z OSP Zaborowo, za wspaniałe kiełbaski z grilla. 

Dziękujemy.

 
 
 
 
 
 
 
 

Więcej informacji i zdjęć w galerii możesz znaleźć tutaj...