Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

Trzecia edycja konkursu „Małe Formy Teatralne” odbyła się we wtorek, 17 marca w naszej szkole.
Wiele pracy wymagało od małych aktorów przygotowanie się do gminnego konkursu - zadanie dotyczyło przygotowania krótkiego występu scenicznego. Pomysłu wymagały kostiumy, wykucia na pamięć wymagał tekst, a wyzbycia się tremy wymagał sam występ przed liczną publicznością i jurorami (Anną Miką i Robertem Poryzińskim z Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku oraz Witoldem Rykowskim z Urzędu Gminy w Naruszewie). Wszyscy młodzi aktorzy sprostali temu trudnemu zadaniu. Zaprezentowali się na scenie, w dwóch kategoriach wiekowych (dla klas I-III i IV-VI)  uczniowie z Zaborowa, Radzyminka i Naruszewa. Ponieważ jednak był to konkurs, jurorzy musieli ocenić ich talenty.

W kategorii dla dzieci młodszych zwycięstwo odniosły uczniowie naszej szkoły - Zuzia Michalak, Ola Dybowska, Julia Grabowska, Karolina Cendrowska i Krystian Kowalski, którzy pod kierunkiem Pani Elżbiety Wójcik przygotowali unowocześnioną wersję „Kopciuszka”. Miejsce drugie, za współczesną wersję „Czerwonego Kapturka” zdobyli uczniowie z Radzyminka. Na trzecim miejscu udział w konkursie zakończyli uczniowie z Naruszewa.

Miejsce drugie w kategorii uczniów klas IV-VI, za nową wersję bajki o Jasiu i Małgosi zdobyli uczniowie z Zaborowa: Karolina Górnicka, Bartosz Michalak, Grzegorz Dobrowolski, Cezary Borowski i Dominik Kornatowski pod kierunkiem Pani Małgorzaty Jakubowskiej.

Konkursowi „Małe formy teatralne” towarzyszyły warsztaty „Jak radzić sobie z każdym uczuciem” poprowadzone przez profesjonalistów - zaprzyjaźnionych z naszym regionem aktorów sceny warszawskiej - Marzannę Graff i Aleksandra Mikołajczaka. 
Pokaz grupy kuglarskiej, zawiązanej w ramach projektu „Straszydło w drodze” przez animatora MCK Płońsk Roberta Poryzińskiego zakończył trzecią edycję konkursu w Zaborowie.

Naszym aktorom i ich wspaniałym opiekunkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.