Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

W dniu 13 listopada 2015 r. odbyło się   spotkanie integracyjne dla klas 0 – III przygotowane przez p. Urszulę Swatek i Elżbietę Sekular. Zawsze odbywa się ono pod znakiem dobrej, wspólnej zabawy i  zdrowego poczęstunku, ale tym razem w szczególny sposób miało promować, jak być zdrowym, silnym i radosnym.

Klasy I i II zaprezentowały wyniki działań podjętych w szkole,  wiedzę jaką zdobyły realizując  zadania jesiennego etapu, ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Zadania, które realizowali uczniowie klas I i II wraz z wychowawcami to m. in.:

  • Zajęcia edukacyjne „Smacznie – zdrowo – kolorowo”.
  • Konkurs „Zagadki owocowo – warzywne”, „Baw się z nami – owocami, warzywami!”.
  • Konkurs: „Najciekawsza gra terenowa”.
  • Forum dla rodziców: Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Uczniowie klasy I i II przedstawili kolegom i koleżankom czego do tej pory dowiedziały się o dobrodziejstwie owoców i warzyw. Korzystając ze sporządzonej gazetki tematycznej, która przez cały tydzień wisiała na korytarzu szkolnym, mówili dlaczego warto jeść owoce i warzywa, jakie grupy witamin się w nich zawierają. Posługując się sylwetką człowieka z zaznaczonymi częściami i składnikami organizmu, zwracały uwagę na jego ogromne zapotrzebowanie na witaminy. Podkreślali, że warzywa i owoce należy jeść pięć razy dziennie urozmaicając je o wszystkie grupy kolorystyczne. Ogłosiły swój wybór na króla i królową warzyw i owoców.  Zaprezentowali też swoje zagadki, które bardzo spodobały się rówieśnikom oraz pracę w postaci zabawnej historyjki, wiersza lub komiksu na temat - „Baw się z nami – owocami, warzywami. Wybrani uczniowie przedstawili propozycje posiłków z owoców i warzyw w ciągu całego dnia, które wypracowali podczas lekcji oraz swój owocowo warzywny tydzień. Świetnie bawili się przy dźwiękach piosenek „Witaminki”, „Śliwki, gruszki, jabłka”. Najmłodszym bardzo przypadła do gustu zabawa w rozpoznawanie owoców i warzyw po dotyku. Potem zaproponowali zabawę – „Wyścigi po zdrowie”. Spotkanie zakończyło się zdrowym poczęstunkiem – kanapka z warzywami, owoce oraz sok owocowy dla każdego dziecka, jako zachęta do dbania o własne zdrowie.