Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 
 

W dniu 14 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości pod hasłem „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem p. Elżbiety Sekular przypomnieli rówieśnikom i młodszym kolegom jak ważne to święto jest dla Polaków.

Celem było głównie: ukazanie doniosłego momentu odzyskania niepodległości, uświadomienie uczniom, ile trudu kosztowało utrzymanie odzyskanej niepodległości, ukazanie ofiar polskich dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków, poświęcanie własnego życia, a także uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej, kształcenie postawy szacunku do symboli narodowych i właściwego zachowania podczas uroczystości.

Uczestnictwo w tej uroczystości pozwoliło zrozumieć czym jest patriotyzm, prawdziwa miłość do ojczystego kraju, do tego, że historię tak bogatą i piękną jak nasza trzeba pielęgnować i o niej pamiętać. To, co było dobrego dawać za przykład współczesnym, aby potrafili z tej wolności wywalczonej ofiarą życia korzystać dla dobra przyszłych pokoleń.